איך יראה הניקיון אחרי הקורונה?

תקופת הקורונה הציבה בפנינו ובפני הלקוחות שלנו אתגרים רבים בתחום הניקיון וגרמה לנו לדאוג לחידודים רבים בנושא של חיטוי

מחקרים הראו שנגיף covid-19 עמיד למדי ויכול לשרוד על משטחים קשיחים החל מכמה שעות ועד לכמה ימים,לכן חומרי החיטוי וזמני הניקיון בארגונים ומוסדות שפעלו בזמן הקורונה הפכו להיות תכופים יותר מאי פעם.ממצב בו ניקיון תאי שירותים בשיגרה היה מתבצע פעם בודדת ביום לניקיון של כמה סבבים.דוגמא נוספת היא ניקיון חוזר של מטבחונים וחדרי אוכל.


בימים רגילים מספיק לעשות את הפעולה פעם אחת,אך בזמן הקורונה גילינו את חשיבות הניקיון והחיטוי.

לא רק זמני וכמויות הניקיון השתנו אלה גם שיטת העבודה:

משטחים עברו ראשית קרצוף בסבון ובמים,לאחר מכן עברו ייבוש יסודי ורק לבסוף חיטוי באלכוהול או באקונומיקה,תוך דגש על השריית חומר החיטוי (לפחות 30 שניות) לפני הניגוב הסופי


חיטוי חפצים ומשטחים במשרד

עוד דגשים חשובים היו חפצים ואלמנטים שבאים במגע מתמשך במהלך היום במשרד:ידיות,דלתות,מקלדות,שולחנות ומסכים,מכונות קפה ומקררים.

כמובן שבכל משרד הפריטים יכולים להשתנות,אבל מה שבטוח שעם רוב הפריטים שנמצאים ברשימה זו רובנו באים במגע מתמיד ויומיומי בשגרת המשרד.איך אפשר לדעת איזה פריטים לחטא?

הטיפ שלנו אליכם הוא לעשות רשימה קצרה של פריטים ומשטחים שנמצאים בסביבה הציבורית המשותפת עם כלל המשרד אשר באים במגע עם כלל העובדים ולחדד למנקה לדאוג לחטא אותם על בסיס יומי מספר פעמים ביום.

דאגו לתזכר את המנקה וגם לשתף אותה ברשימה זו.

הגיינה אישית

אחד הדברים החשובים שיש לעשות הוא לשמור על הגיינה אישית ולהקפיד לשטוף ידיים בסבון ומים במשך כחצי דקה. כמו כן, מומלץ לחטא מדי פעם את הידיים באמצעות כוהל. מעבר לכך,וכמובן לא להגיע למשרד אם אנחנו חשים לא בטוב.

לכל אחד מאיתנו יש אחריות אישית במשרד לדאוג לסביבת העבודה האישית שלו,לדאוג לחטא את הידיים/לשטוף בסבון ובמים,לדאוג לחטא את השולחן שלו ובאופן כללי לדאוג לסביבה נקייה ונטולת חפצים ככל האפשר.

דאגו להעביר מייל/מזכר לכלל העובדים לדאוג לכך על בסיס יומי.


בזמן הקרוב לכולנו יש אחריות אישית גדולה לשמור על ניקיון המשרד וחיטוי איזורים פעילים משותפים,

בואו נדאג לשלומנו ולשלום כלל חברי המשרד,


0 צפיות

נפטון ניקיון משרדים

info@neptun.co.il

משרדים: רחוב הנפח

22, חיפה צ'ק פוסט

הנפח 22 ,Haifa, Israel

לשיחה עם המומחים

(גם בוואצאפ): 054-4339716

שעות פתיחה: א'-ה' 9:00-17:00